Ads 468x60px

środa, 8 sierpnia 2012

Filmowa Karuzela w Kinie CHARLIE w Łodzi

Jak donosi naszemiasto.pl W poniedziałek, 13 sierpnia w łódzkim kinie Charlie odbędzie się kolejny pokaz filmowy w ramach cyklicznej akcji "Filmowa Karuzela". O co chodzi w tym wszystkim? Cytuję:) 

Raz w miesiącu prezentujemy 3 propozycje filmów, z których za pomocą głosowania Internauci wybierają jeden i on wyświetlany jest podczas najbliższego spotkania. Zapraszamy do głosowania na produkcję, którą chcielibyście zobaczyć 13 sierpnia. Od czwartku 9 sierpnia będziemy dla Was mieli 100 podwójnych biletów na ten właśnie film.

W sierpniu wraz z kinem Charlie proponujemy Wam trzy filmy do wyboru...

Pina - muzyczny, Francja, Niemcy, Wielka Brytania 2011 
Reżyseria Wim Wenders 

Film jest biografią zmarłej choreografki Piny Bausch. To hołd złożony przez Wima Wendersa jej twórczości i hymn na cześć sztuki. W subtelnym, wyciszonym filmie niemiecki twórca staje w obronie najdelikatniejszych wartości – uczuć, piękna, szacunku dla drugiego człowieka. 

Pina Bausch - najsłynniejsza niemiecka choreografka niemieckiego pochodzenia zmarła w 2009 roku, pięć dni po tym, jak zdiagnozowano u niej raka. Miała 68 lat, przygotowywała się do realizacji trójwymiarowego filmu razem z Wimem Wendersem, który miał opowiadać o niej, jej teatrze Tanztheater Wuppertal Pina Bausch w Wuppertalu w Niemczech, jej świecie kroków, rytmów, emocji. Pina lubiła kontrasty, stawiała swoim aktorom przeszkody na scenie, opowiadała wciąż tę samą historię. W jej wersji miłość dziewczyny i chłopaka zawsze naznaczona była smutkiem, tęsknotą oraz przeciwnościami, jakie stawia na drodze los.

Wenders nie zdążył nakręcić tego filmu z przyjaciółką, ale nie porzucił projektu 3D. Jego propozycja, to świadectwo talentu, pracy oraz wyobraźni Piny. Fragmenty spektakli, wypowiedzi współpracowników. Słowa przywołujące metodę pracy, osobowość człowieka, tęsknotę, gdy odszedł. Sposób, w jaki Wim Wenders okiełznał przestrzeń teatralną oraz naturalne lokacje, w których umieścił aktorów Piny, by tam odegrali swe role do końca, budzi niemy podziw. Architektura niczym choreografia, taniec mówiący więcej niż niejeden dialog. 

*** 

Primos - Kuzyni (Cousinhood) komedia, Hiszpania 2011 

Reżyseria Daniel Sánchez Arévalo 

Dzieci budują w sobie zupełnie inny obraz rzeczywistości, niż dorośli. Biorą świat takim, jaki jest. Dorastaniu towarzyszą paradoksy: dzieci chcą być dorosłymi a dorośli dziećmi. 

Kiedy Diego zostaje porzucony w przeddzień swojego ślubu, jego kuzyni – kobieciarz Julian i hipochondryk Jose Miquel –spieszą z ratunkiem. Zabierają go do miejsca, gdzie spędzali wakacje jako dzieci. Wciąż mieszka tam Martina, pierwsza miłość Diego. Ten, mając nadzieję, że uda mu się rozpalić stary płomień nowym blaskiem i przy okazji zapomnieć o traumie stara się wszelkimi sposobami zdobyć względy Martiny. 


*** 

Hasta la vista -  komedia, Belgia 2011 

Reżyseria Geoffrey Enthoven 

Trzech młodych chłopaków uwielbia wino i kobiety, a ich największym marzeniem jest utrata dziewictwa. Pewnego razu, będąc na lekkim rauszu, postanawiają, że wybiorą się w szaloną podróż z Belgii do Hiszpanii, by w tamtejszym domu uciech spełnić swoje seksualne fantazje. I nic ich nie powstrzyma. Nawet to, że są niepełnosprawni – jeden niewidomy, drugi przykuty do wózka, a trzeci całkowicie sparaliżowany. 

Komedia „Hasta la Vista!” to opowieść o przezwyciężaniu trudności, marzeniach i prawdziwej przyjaźni. Przełamujący społeczne tabu film stał się jedną z największych sensacji ostatnich miesięcy w europejskich kinach. Porównuje się go często z „Nietykalnymi”, którzy również opowiadając o niepełnosprawności w zupełnie nowy sposób podbili serca publiczności. 

Od śmiechu do łez. Ale bez tanich wzruszeń. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
 
Blogger Templates